Stary człowiek i morze - streszczenie - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
„ Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.”
Od momentu wypłynięcia na połów do powrotu potwierdza te słowa czynem i postawą. Przy życiu trzyma go hart ducha i siła woli, mówi: „Będę z nimi walczył, dopóki nie skonam”.

Do portu wpływa z nagim kręgosłupem i „ciemną masą łba” marlina. Jest wyczerpany jak nigdy dotąd, jednakże już następnego dnia planuje ponowną wyprawę na morze. Swą heroiczną walką z rybą, a następnie z rekinami Santiago zyskuje sobie szacunek u miejscowych rybaków, którzy wcześniej szydzili ze starego. Nikt nigdy nie złowił tak wielkiego marlina, w dodatku w pojedynkę.


strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Motyw starości w „Starym człowieku i morzu”
2  Motyw przyjaźni w „Starym człowieku i morzu”
3  Stary człowiek i morze - plan wydarzeńKomentarze: Stary człowiek i morze - streszczenie

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-09-21 22:37:09

Świetne steszczenie :D Dzięki niemu dostałem 5- ze znajomości lektury :), ale bede musiał przeczytac jeszcze raz bo teraz bedzie sprawdzian bardziej szczegółowy.


2018-09-21 18:06:31

bardzo fajne streszczenie 23 listopada mam opracowywanie ksiazki ale ja i tak je nie przeczytam tylko wole przeczytac wasze streszczenie dzieki za to ze macie wogole taka strone.pozdrowienia.polecam kazdemu na przyszlosc.


2018-09-21 15:41:36

nawet nawet. tylko takie nudne bardzo nudne. wiecie czmu musimy czytac te lektury? dlatego bo nikt inny by ich nie czytał, mnie by i tak nie było szkoda tych pisarzy. i właasnie dlatego musimy je czytac zadna inna istota ludzka nie chciałaby tracic cennego czasu na ksiązce. pa pa


2018-09-21 14:56:18

Dzieki za strzeszczenie. Mam jutro sprawdzian, a ta książka była tak nudna że wszystko zapomniałam. Nawet pan z pola powiedział że to beznadzieja. pozdroo.pa


2018-09-20 21:38:35

ja tam ksiazki nie czytalem, a przypomnialo mi sie jak inni napisali : "przed polnoca" :> wiec zawsze to cos mi pomoze, jutro kartkowka, dzieki ze wogole ktos to napisal :> pozdr.
Streszczenia książek
Tagi: